دانستنی جالب :: علت خواب آلودگی مردان پس از رابطه زناشویی

32331
pexels.com

اين اتفاق زياد مي افتد که مردان بعد از رابطه جنسي به خواب مي روند در حالي که زنان بيدار هستند. در ادامه دلیل خواب آلودگی مردان پس از رابطه زناشویی را بخوانید

در رابطه جنسی در بدن مردان هورمون های استرس زا ترشح می شوند و اگر در خاموشی رابطه جنسی داشته باشند این پیام به مغز میرسد که وقت خواب است و هورمون ملاتونین چرخه خواب را تنظیم میکند.

و همچنین …

- Advertisement -

هورمون احساس خوب یا همان اکسی توسین در هنگام رابطه جنسی ترشح میشود و میتواند افکار استرس زا را از ذهن دور کند و به همین دلیل آنها راحت تر و آسان تر به خواب میروند و اگر در خاموشی رابطه جنسی داشته باشند این پیام به مغز میرسد که وقت خواب است و هورمون ملاتونین چرخه خواب را تنظیم میکند. وقتی پرولاکتین، اکسی توسین، ملاتونین همه با هم مداخله میکنند پس وقت خوابیدن است.

بعد از رابطه جنسی مردان انژی از دست می دهند و زنان به دست می آورند

رابطه جنسی بر جنبه های روانی نیز تمرکز دارد، ادغام دو بدن که باعث هدایت انرژی و پرانرژی کردن زن و مرد دارد. رابطه جنسی و ارگاسم اوج آگاهی روانی است و اتحاد انرژی را نشان می دهد. اما ارگاسم مرد خارجی است و باعث خارج شدن این انرژی می شود. در مقابل اوج لذت جنسی در زن درونی است و انرژی در بدن باقی می ماند و برای همین سرحال می ماند.

مردان بعد از رابطه جنسی نمی توانند صحبت کنند و زنان دقیقا برعکس هستند

زنان دلشان میخواهد تجربه هایشان را پردازش کنند به همین دلیل تمایل به صحبت کردن بعد از رابطه جنسی دارند. ارتباط گرفتن برای زنان ساده تر و طبیعی تر است. اگر مرد هم صحبت خوبی نباشد به پشت روی تخت دراز کشیده و ارتباطی برقرار نمی کند. در حالی که براساس تحقیقات نوازش بعد از رابطه جنسی به تقویت صمیمیت، دلبستگی و احساس کلی طرفین کمک می کند. بنابراین باید راه هایی برای پیوند بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

بعد از رابطه جنسی همه چیز به مردان مربوط نمی شود

بعد از رابطه جنسی هم مرد و هم زن احساس آرامش، گرمی و خواب آلودگی می کنند اما همه مردان هم بعد از رابطه جنسی نمی خوابند برخی از آنها از نوازش لذت می برند و از صحبت کردن با یکدیگر لذت می برند و گاهی این زن است که به خواب می رود. اما اگر هم بخوابد نباید شما را به این فکر بی ندازد که رابطه شما آن طور که باید قوی نیست. در حالی که خروپف او می تواند ثابت کند که چقدر خوشحال و راضی است.

راه های بیدار نگهداشتن مردان بعد از رابطه جنسی برای دریافت نوازش

-رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب او کمتر احتمال دارد به خواب برود چون گرسنه است.

-سعی کنید شب دیر وقت مقاربت نداشته باشید چون این زمان خود به خود خستگی به دنبال دارد.

-درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید